Volám sa Ľubica a bývam v Bratislave. Rada háčkujem, pletiem, občas šijem, či skúšam nové techniky ručných prác. Pestujem balkónové rastliny a pracujem na svojej mini záhradke na chalúpke v srdci Slovenska.

Pracujem na plný úväzok v administratíve. Mám 3 skvelé dospelé deti. Mojím veľkým vzorom je moja babička, ktorá bola riadne šikovná a nadaná. Šila, vyšívala, háčkovala, plietla…. Môj prvý veľký projekt bol práve pod jej dohľadom. Keď som mala 11 rokov a prišla som spolu s mojou sesternicou Aničkou na prázdniny k babičke do Harmónie, rozdala každej kus kanavy, vyšívacie bavlnky a krížikový vzor. Mali sme za úlohu vyšiť vankúš. Usilovne sme vyšívali. Boli sme sklamané, že naše výšivky skončili ako vankúšiky na sedenie na verandu. Ale keď sme videli, že babička vyšila medzitým ďalšie štyri, nakoniec sme boli na ne pyšné, lebo boli na nerozoznanie od babičkiných.

Naučila som sa ako samouk rôzne ručné práce. Háčkujem, pletiem, vyšívam a šijem vianočné ozdoby, vyrábam mozaikové svietniky, škatuľky s dekupážou, patchworkujem.

Ale najradšej háčkujem. Najmä deky, šále, šatky, vankúše.

Kde nachádzam čas? Pri oddychu, pri televízii mám vždy poruke rozpracovaný projekt. Vždy mám aj ďalší malorozmerný projekt pripravený kedykoľvek dať ho do kabelky.

A čo ma inšpiruje? Príroda, ľudia, architektúra. Milujem záhrady a kvety a ich nezabudnuteľné a nekonečné kombinácie farieb.