Háčkovaná deka z červených, oranžových a ružových priadzí doplnená o kontrastnú horčicovú Priadze rozdeľte ich do skupín:

Skupina A: Výrazné a žiarivé odtiene ružovej, červenej, lila

Skupina B: tmavé odtiene fialovej a červenej a hrdzavej

Skupina C: kontrastná horčicová

Celková hmotnosť deky: 800 g

Rozmer deky: 120 x 170 cm

Rozmer štvorca: 18 x 18 cm                    .

Počet štvorcov: 6 x 9 = 54

Obťažnosť: stredná

Ďalší materiál: háčik 4 mm, nožnice, ihla na zapošitie nití

Štvorec k tejto deke je štvorec s názvom „Žilina“ a nájdete ho tu.

Spájanie

Na spájanie som požila farbu (C).

Štvorce si poukladáme, zošijeme, alebo zháčkujeme pozdĺžne a priečne. Ja som zháčkovala pomocou po takto: Chytila som 2 štvorce rubom k sebe po som háčkovala do oboch zadných nití (keď máte priložené k sebe rubom je to 2. niť predného štvorca a 1 niť zadného štvorca):  po do oboch očiek rohovej retiazky, 27 po do stĺpikov, po do rohovej retiazky, 2ro (medzi 2 štvorcami), zobrať ďalšie 2 štvorce a opakovať a na konci riadku po do oboch očiek rohovej retiazky. Odporúčam označiť si 1. rohový štvorec.

Okraj

Pri tvorbe okraja som redukovala počet stĺpikov v 2. riadku okraja. Prosím kontrolujte si stav okraja, v prípade potreby vypárajte a upravte počet stĺpikov podľa potreby Vášho projektu. Novú farbu priadze pripájame do rohovej medzery (nazáleží ktorej) pomocou po a utiahneme

1.r. (C) ROH1, 27 ks do zadnej nite, ds do 1. ro rohovej retiazky, ds do stredu spoja, ds do 2. ro rohovej retiazky nasledujúceho štvorca – opakujeme do konca strany, v rohu robíme ROH1. Opakujeme okolo celej deky, ukončíme pomocou  po do rohovej medzery, niť odstrihneme. ( u mňa 269 stĺpikov pozdĺžne, 179 priečne)

2.r. (B): Zistila som, že roh sa mi po uháčkovaní rovnakého počtu stĺpikov ako v riadku 1 vlní. Vypárala som tento riadok a zredukovala som počet stĺpikov takto: 2 stĺpiky som zháčkovala v spoj ia 2×2 stĺpiky pri každom štvorci. Riadok začneme: ROH3A, do všetkých ks háčkujeme ds do zadnej nite, alebo ds2spoj do zadnej nite, ROH3 do rohov, ukončíme po do 1. ds, po rohovej medzery (243/166)

3.r. (A): (ROH1, 2ro (voľne!), vynechať 2 očká, (ds, 3 ro, vynechať 3 očká) opakovať do konca strany, ROH1) x 4, ukončiť pomocou po do 1. rohovej medzery

4.r. (B): ROH3A, (ds do každého voľného očka riadku 2, ks do každého ks a ds riadku 3, ROH3) x 3, ds do každého voľného očka riadku 2, ks do každého ks a ds riadku 3, ukončíme pomocou po do 1. ds, po do rohovej medzery (283/183)

5.r. (B): ROH3A, (ds do každého stĺpika, ROH3) x3, ds do každého stĺpika, ukončíme pomocou po do 1. ds, po do rohovej medzery

6.r. (A): (ROH1, ks do každého stĺpika) x 4, ukončite riadok neviditeľným spojom.

Zapošite odstávajúce nite. Váš projekt je hotový. Ak sa Vám projekt páčil a spravili ste si vlastnú deku, budem rada, ak mi pošlite foto z môjho blogu – kontakty. Ďakujem a prajem Vám radosť z háčkovania.

Séria 2022 Zbytky nie sú na zahodenie. 6. diel. Energická.